Pioneers in the industry, we offer 3.5 kw machine control panel from India.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Machine Type | Paver Machine |
| Panel Application | HYDRAULIC MACHINE |
| Control Type | PLC Based |
| Panel Voltage | 415 V AC |
| Phase | Three phase |
| Panel Type | Control |
| Rated Voltage | 415 V |
| Rated Current | Upto 2000 Amps |
| Mounting | Wall Mounted |
| Motor Control | VFD Based |
| Material | CRCA |
| Power | 35 kw |
| Brand | Rapid Control System |
| Bus Bar | Copper |
| Display Type | Touchscreen |
| Cabin Type | Portable Cabin |
| Frequency | 50 Hz |
Kansagara Kishan (CEO)
Rapid Control System
1st Floor, Shed No 17, Barcelona Industrial Estate, Odhav Road, Odhav, Barcelona Campus
Ahmedabad - 382415, Gujarat, India